+420 736 676 921 | hrnova@duovet.cz
+420 736 676 921
hrnova@duovet.cz
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou
  • Péče o zvířátka s láskou

Ordinační hodiny

Pouze objednaní klienti.

V akutních případech nás kontaktujte
na telefonu 736 676 921.




Aktuality

Velikonoční svátky

Přejeme všem krásné velikonoční svátky :-)

Velikonoční ordinační doba
Čtvrtek 28.3. pouze objednaní pacienti, nebereme žádné akutní stavy
Pátek 29.3. Zavřeno
Pondělí 1.4. Zavřeno
Od úterý 2.4. již běžně dle objednání





Otevírací doba

Ordinační hodiny zůstávají i nadále zrušeny. Předcházíme tak zbytečnému čekání a stresu čekárně.


Ordinace je však pro vás otevřena daleko více, než kdykoliv předtím. Od pondělí do pátku se k nám stačí objednat na tel.č. sestřičky 777 927 087 - volat, sms nebo whatsapp
Facebook - DUOVET - zprávy
Akutní případy volejte prosím přímo k.dr. Hrňové 736 676 921

Do Nového roku přejeme všem hlavně zdraví a trochu štěstí.
Vlaďka a Gabča 


Psincový kašel
S létem, které se chýlí ke konci a pozvolna tento rok spěje ke svému podzimnímu času, bychom Vás chtěli upozornit na nákazu, která není "nová", ale majitelé pejsků vždy "vyděsí".
Jedná se o vysoce nakažlivé virové onemocnění dýchacích cest, tzv. Psincový kašel.
Váš pes se může nakazit zejména na místech s vyšší koncentrací zvířat, např. na výstavách, skupinové venčení, na cvičišti, ale i v čekárně u veterinárního lékaře.
Bordetella bronchiseptica je patogen, který je hlavní příčinou tohoto onemocnění, dále pak další viroví a bakteriální původci.
Zvláštností je, že Bordetella bronchiseptica je schopna vyvolat toto onemocnění jako primární a jediný patogen nejen u psů , ale v některých případech i u lidí.
K šíření této nemoci dochází při přímém kontaktu s nakaženým zvířetem nos-nos), při kašli a kýchání (kapénkami), hrou s kontaminovanými předměty (hračky), použitím předmětů znečištěných sekretem nemocného psa (rukáv, pešek..atd).
Hlavním příznakem nemoci, jak z jejího názvu plyne, je dráždivý kašel, spojený s dušností. Tu pozorujeme jak v klidu, tak i při pohybu zvířete. Při kašli dochází k expektoraci - vykašlávání vazkých , hutných hlenů. Tyto jsou často chovateli zaměňována za zvracení. Vzniká přitom obava, zda zvíře nespolklo, či nevdechlo cizí předmět.
Pokud pozorujeme tyto příznaky, vyhledáme s důvěrou veterinární ordinaci.
Zde budou provedeny nezbytná vyšetření a následně navrhnuta terapie. Neexistují však zázračné pilulky, ani injekce. K vyléčení nedojde z hodiny na hodinu, ale postupně, s pomocí správně nastavené léčby za 7-14 dnů.
Kdo zažil u svého zvířete toto onemocnění, vsadí vše na prevenci. Tou je vakcinace.
Veterinární lékař může chovateli nabídnou dva druhy vakcín. Buď to - injekční aplikaci dvěma dávkami, či aplikaci nasální. Tato je jednorázová.
Jedině tak se předejde propuknutí nemoci.
Chovatel si tak bude moci s radostí a bez obav užívat se svým čtyřnohým přítelem jara i barev podzimu.
---------
https://www.vetkom.cz/psincovy-kasel/


Stanovení optimální doby krytí u fen

Stanovení optimální doby krytí u fen


Převážná většina fen hárá dvakrát ročně v intervalu šesti měsíců a průměrná doba hárání je 21 dní. Za počátek hárání se označuje den, kdy zpozorujete první krvavý výtok. Základem úspěchu je sledovat fenu. U většiny fen můžeme několik dní před háráním pozorovat otok přezky, častější močení, někdy i změny chování např. mazlivost, únavu nebo nervozitu. Při těchto příznacích je nutné denně kontrolovat přezku například papírovým kapesníkem a čekat na první krvavou kapku. Tento den se považuje za první den hárání.

Nejvhodnějším termínem pro připuštění feny je obecně 9. až 15. den od začátku hárání. Poznáme to podle slábnoucího výtoku a změny zabarvení na slámově žluté, o fenu mají zájem ostatní psy (samci) a fena je svolná k páření – nechá na sebe naskočit psa a stáčí ocas do strany. Když fenu mírně zatlačíme na bedrech, tak se fena prohne v zádech a pohybuje přezkou.

V současné době máme ještě spolehlivější metody ke stanovení optimální doby krytí a tím jsou vaginální cytologie a měření hladiny progesteronu v krvi.


Vaginální cytologie obnáší výtěr z pochvy pomocí tamponu, kterým se snesou z vaginální sliznice buňky a ty se poté prohlédne pod mikroskopem.


Progesteron se měří z odebrané krve a dále se zpracovává dle možností veterináře.


Obě tyto metody je nutné podle výsledků několikrát opakovat pro co největší přesnost. První vyšetření je vhodné absolvovat 8.-9. den říje.


V NAŠÍ ORDINACI KOMBINUJEME OBĚ TYTO METODY A PROGESTERON STANOVUJEME PŘÍMO NA MÍSTĚ


    

Čipování veverek

Jedinečný zážitek v naší ordinaci v podobě čipování veverek  Jedná se o mláďata z chovatelské stanice přímo z našeho města. Bohužel na mazlení nebyly, to bychom asi dnes nedokončily ordinační hodiny 

          

Den otevřených dveří

17. 2. 2018 u nás v ordinaci proběhl den otevřených dveří. Cílem bylo ukázat veřejnosti "útroby" naší ordinace. Zájemci se mohli podívat na naše vybavení a poptat se na služby, které poskytujeme. Při vyplění krátkého kvízu také čekala na každého odměna :-)

      

Aktuality

Velikonoční svátky


Více aktualit

Otevírací doba


Více aktualit


Více aktualit

Ordinační hodiny

Pouze objednaní klienti.

V akutních případech nás kontaktujte
na telefonu 736 676 921.

Náš facebook